Õmblustööd jätkuvad

Kookosest detailid kaelataskutel

Kookosest detailid kaelataskutel

Hea on tõdeda, et õmblusmasina kaasatoomine Eestist tasub ennast täiesti ära. Õmblusmasin on igapäevaselt kasutuses ning praeguseks on juba ka kaks väga osavat õmblejat kohapeal olemas. Esialgu polegi rohkem vaja, kuna masina ja niitide jagamine läheks liiga keeruliseks. Kui esemete tootmine lähebki tulevikus suuremaks, siis saavad mõned inimesed õmblustöödeks juppe välja lõigata ning ette valmistada. Nõnda oleme ka siiani toimetanud.

Kahjuks sai õmblusmasin transportimisel ikkagi natukene kannatada. Masin ise on väga tugeva konstruktsiooniga, kuid sellel on niidi reguleerimiseks mõned plastikust osad küljes. Täpselt needsamad plastikust vidinad läksidki tee peal katki. Mulle millegipärast tundub, et siin väga asjalikke õmblusmasina paranduskohti ei leia 🙂
Vahepeal toodi üks vanem masin meie juurde, mida lõpuks ikkagi käima ei saadud, siis laenasin teise masina pealt mõned jupid ning vahetasin need uue masina katkiste juppidega ära. Ajutiseks lahenduseks sellest piisab, aga pikemas perspektiivis peaks ikkagi kusagilt mõne parandusmehe üles leidma.

Meie tööpäev TAFIASe tiimiga. Laua taga asjatab peamiselt Jill - kõige osavam, kiirem ja parem õmbleja. Muidu ka usin ja kohusetundlik naisterahvas.

Meie tööpäev TAFIASe tiimiga. Laua taga asjatab peamiselt Jill – kõige osavam, kiirem ja parem õmbleja. Muidu ka usin ja kohusetundlik naisterahvas.

Viimase paari nädala jooksul oleme hoogsalt kunstnahast diivanikatteid õmmelnud. Käsil on juba seljatugede õmblemine. Järgmiseks projektiks õmbleme päevitustoolide madratsitele katted. Nende valmistamine läheb juba pisut keerulisemaks, kuna madratsid on suured ning erinevate mõõtudega.

Lisaks madratsikatetele on plaanis hakata õmblema tühjadest riisikottidest erinevaid kandekotte. Esimesed prototüübid on juba valmis. Samuti õmblesime proovitöö mõttes valmis ühe portsu kaelaskäivaid taskuid. Neidsamu taskuid on ka võimalik kinkekotina kasutada. Riisikottide õmblemine on pisut keerulisem kui tavalise kanga või naha õmblemine, kuna materjal on väga hargnev ning libe. Õmmeldes peab jälgima, et pistete pikkus oleks enamvähem võrdne ning materjali peab hoolikalt jälgima ja hoidma, et õmblus viltu ei kisuks. Teeme ühe hooga madratsikatted valmis ning siis asume riisikotte lõikuma ja kokku õmblema 🙂

Riisikottidest õmmeldud kaelataskud - Mobiili,  dokumentide jaoks või lihtsalt kinkekotina kasutamiseks.

Riisikottidest õmmeldud kaelataskud – Mobiili, dokumentide jaoks või lihtsalt kinkekotina kasutamiseks. Kaelataskud oleme õmmelnud riisikoti materjali jääkidest. Suuremad jupid lähevad kandekoti jaoks, kuid ühest suurest riisikotist jääb üle selliseid tükke. mis ei kõlba suure koti jaoks kasutada.

malepurse_2

Pildil on üks mudel kotist – tavaline nelinurkne üleõlakott, pealt lukuga suletav. Sobib kandmiseks nii meestele kui ka naistele.

seljakott

Näide seljakotist.

Suuremate kottide tegemiseks saime ka ilusat kangast voodri jaoks, et esemetele rohekm esteetilist välimust lisada. Kangaste puhul üritame võimalikult palju jääke kasutada, et ei peaks poest uut materjali ostma. Kui lukud ja niit välja arvata siis oleks kottide näol tegemist 100% taaskasutus tootega.

Niikaua, kuni madratsikatete õmblustööd jätkuvad, üritame Janikaga kõrvalt ka kõiki tooteid müügivalmis sättida. Tempo on maru kiireks läinud, kuna avastasime, et mul on umbes täpselt kuu aega veel kohapeal olla jäänud ning ega Janikagi väga rohkem pole. Tööd on veel enne projekti lõppemist palju teha.

DSC02579

Kookosest bikiinid. Paelad on puidust mummudega reguleeritavad.

DSC02547

Kollase särgiga noormees – Jboy – on väga andekas kookoselõikaja. Tema kahjuks meile tööle ei jää, kuid praegu koolitab ta ühte teist küla noormeest välja.

DSC02570

Kookosbikiinide valmistamine

Lisaks ehetele valmib bambusest ja kookoskoorest ka muid põnevaid artikleid. Üheks näiteks toon välja kookosest bikiinid. Paelad ostame kohaliku turu pealt, mis muidu on mõeldud sealiha sidumiseks. Täpset kinnitust meil pole, kust antud pael pärit on, aga näeb väga looduslik välja. Ilmselt tehakse seda ikka siin kohapeal. Vähemalt Boholi saarel kindlasti, muidu oleks kohe hind kallim 🙂
Igasuguste paelade, niitide, nööride jms vidinate otsimisega on ALATI probleeme, kuna siin ei ole väga suurt valikut ja hea kui midagi üldse saab. Seega leidsime super hea valiku paela otse Anda turu pealt 🙂

Our Mission

ANDAKIDZ is bringing joy to the children of Anda.

ANDAKIDZ provides goods and services through the local community that will improve the lives of children in the poorest families and ultimately reduce childandakidz.orgi just added you as admin on andakidz