Kogukonnakeskuse uuest töökorraldusest

Algas kõik sellest, et minu esimese Andas veedetud nädala jooksul viisin keskuses läbi väikese inventuuri ja selgus, et paljud asjad on kas kadunud, katki või totaalselt sassi läinud – nagu erinevad puzzletükid, lauamängude nupud ja muud mänguasjad – või lihtsalt otsa saanud – nagu värvid ja pliiatsid.

Osaliselt on see kindlasti aja jookusl tekkinud loomulik kadu. Teisalt aga ka asjaolu, et keskuses ei ole olnud ühte kindlat inimest, kes mängude ja muude keskusele kuuluvate asjade eest vastutaks ja neid korras hoiaks. Seega otsustasime leida keskusele huvijuhi- juhataja.

Õnneks ei tulnudki tublit inimest kaugelt otsida. Nagu siin Andas ikka, levib info kõige paremini suust suhu, tuttavalt tuttavale. Hoolimata mitmetest kuulutustest üles riputamisest erinevates kohtades ja foorumites, leidsime huvijuhi ikka lõpuks ühe sõbra kaudu. Fatima Gulde, hüüdnimega Mai Mai töötab esmaspäevast reedeni algkoolis õpetajana, seega on tal lastega tegelemisel palju kogemusi.

maimai

Kogukonnakeskuse huvijuht Mai Mai

Ning nädalavahetustel tegutseb ta Andakidzi kogukonnakeskuses, kus tema ülesanneteks on lastega erinevate tegevuste ja mängude läbi viimine, keskuse ja selle sisustuse eest hoolitsemine, raamatukogu korrastamine jne. Preguseks oleme koos läbi viinud mitu üritust erinevatele lastegruppidele ning Mai Mai on väga kenasti hakkama saanud, tundub et tema eriliseks kutsumuseks on käsitöö ja meisterdamine 🙂

IMG_8148

Mai Mai lastega meisterdamas

Keskus on nüüd Anda lastele avatud iga laupäev ja pühapäev kell 10-18. Praegu korraldame tutvustavaid üritusi erinevate külaosade lastele ja gruppidele. Kunagi tahaks tekitada ka regulaarsete tegevuste kalendri.

Tore uudis on see, et lisaks lastele kasutab keskust ka kohalik Seenioride klubi oma kogunemiste läbi viimiseks 🙂 Samuti käivad keskuses harjutamas paar kohalikku noortebändi.

 

eesti aregokoostoo

Our Mission

ANDAKIDZ is bringing joy to the children of Anda.

ANDAKIDZ provides goods and services through the local community that will improve the lives of children in the poorest families and ultimately reduce childandakidz.orgi just added you as admin on andakidz