Esimesed müügiks mõeldud tooted valmis

Kohalikud naised on õhinal asunud tööle ja proovivad pidevalt midagi nokitseda. Juba mitu mütsi on valmis heegeldatud ning esialgu soetatud materjal hakkab otsa lõppema. Esimene tööproov kohaliku suure tähtsusega loomast Tarsierist sai valmis, aga rahul sellega olla ei saa. Oleme loonud hulgaliselt erinevaid ehteid (kõrvarõngad, ripatsid kaela, käevõrud, sõrmused, võtmehoidjad) kohalikust materjalist (bambus, kookos ja erinevad merekarbid), mis iseenesest ei maksa midagi, aga tulu saab nendega teenida.

IMG_1993 IMG_1996 IMG_1999

Esimesed prototüübid on valmis ja ülevaade ning kokkulepped, milliste todetega edasi läheme on paigas. Jälgides ajakulu konkreetsete asjade valmistamisel, siis kõiksugu kulinad on parimad tooted massi tootmiseks. Järgmiseks väljakutseks saab olema toodete müük ja edasimüüjate leidmine.

IMG_1970

Uurides maad kohalike oskustest, siis on tore avastada andekaid inimesi ja lasta nende loomingul vallanduda.
IMG_1938Sellist loomingut oskab teha üks kohalik noormees Jboy (Leo) relakat kasutades ja kujundades kookose koorest lõigatud ripatsitele ja kõrvarõngatoorikutele kaunistusi peale.

Üks koolipoiss suudab andekalt maalida ja on alustanud kookostaldrikute maalimisega. IMG_1966Vaadates kohalike heegeldamisoskust ja ühele mütsile kuluvat aega on see ikka mega aeglane, aga küll harjutades kogemus tuleb. Naistel tegevusindu on ja rõõmu tunnevad kõik. Tasu arvestame ainult tehtud tükkide alusel ning esimesed ametlikult tehtud tooted on valmis ning tasutud. Loodan, siinviibimise perioodil, lasta naistel palju heegeldada, et valmistooted Eestisse kaasa tuua.

IMG_2000

eesti aregokoostooProjekti kaasfinantseerib EV Välisministeerium humanitaar- ja arenguabivahenditest.

 

Our Mission

ANDAKIDZ is bringing joy to the children of Anda.

ANDAKIDZ provides goods and services through the local community that will improve the lives of children in the poorest families and ultimately reduce childandakidz.orgi just added you as admin on andakidz