Esimene tasustatud töö

Meil on rõõm teatada, et oleme lõplikult valmis oma esimese tööotsaga, mille eest saavad tüdrukud kohe palka! Tegemist oli tellimustööga, mida ka eelnevas blogis mainitud. Valmisid esimesed 13 padjakatet. Klient jäi tulemusega väga rahule ning peagi hakkame me pisut suuremaid katteid õmblema.

Tublid õpilased Maria-Lun ja Jill

Tublid töömesilased Maria-Luna ja Jill

Valmis katted

Valmis katted, mis lähevad väga stiilsetele bambusdiivanitele pehmenduseks istumise alla.

Antud tööle kaasasime kaks inimest – üks neist on juba õmblemiskogemusega naisterahvas ning teine noorem tüdruk, kellel puudusid igasugused kokkupuuted õmblumasinaga. Mõlemad olid VÄGA tublid ja mul oli hea meel nendega koos töötada. Naisterahvas tegutses väga kiiresti ja tegi üliilusaid õmblusi. Pärast paari päeva harjutamist lasin tal täiesti iseseisvalt tegutseda. Nooremaga pidin rohkem koos töötama ning jälgima, et asjad õigesti sujuksid. Esimesel päeval ehmus tüdruk natuke ära ka, et see õmblemine on ikka pisut raske töö ning teisel päeval ta tööle ei ilmunud 🙂 Rääkisin tema õega, ja ütlesin, et me ju siin kõik aitame ning alguses ongi raske, seetõttu peakski rohkem harjutama. Kolmandal tööpäeval oli ta jälle olemas ning saime jälle kolmekesi tööd jätkata.

Alguses rõhuti ikka kiirusele rohkem kui kvaliteedile, kuigi seletasin ennem igat liigutust, et tehku pigem aeglaselt, aga korralikult. Kui materjalist tükid valesti välja lõigata, siis ei toimi ka lõpptulemus kokkuõmmelduna. Seega ajasin koguaeg joonlauaga sirgeid ääri taga. Pärast esimest päeva sain aru, et kääridega lõikus siiski ei toimi hästi (loe: sirgelt) ja võtab ka rohkem aega, seega otsisin kuskilt ühe puidust plaadi, et saaks selle peal lõikenoaga materjale lõikuda. Pärast „lõikemati“ lauale tulekut said tükid palju paremini välja lõigatud. Samuti lasin neil õmblusi lahti võtta ja uuesti üle teha, kui miskit valesti läks. Pärast seda hakkasid mõlemad tüdrukud palju hoolikamalt õmblema 🙂
Viimased katted õmmeldigi kohe esimese katsega ilusti kokku. Samuti saime kogu töö oodatust varem valmis, mis on ainult hea märk!

Jill hoogsalt õmbelmas

Jill hoogsalt õmbelmas

Work in progress

Work in progress

Kuna elektriga on siin kohati kehvad lood, siis peab ka arvestama sellega, et mõnel päeval lihtsalt ei ole töö juures elektrit ning õmblusmasinat kasutada ei saa. Alati peab mingisugune tagavaraplaan olema, mida saaks elektrikatkestuse puhul teha. Edaspidi tellimustöid vastu võttes oleme muidugi targemad, et igaksjuhuks peaks paari päeva varuga töö valmimise kuupäev ütlema, juhul kui mõnikrod ongi terve päev elekter ära.

Lõigete konstrueerimine on omaette ooper, kuna ma olen aru saanud, et siin kohapeal tugevat ja vastupidavat paberit ei saa, või siis läheb selle soetamine lihtsalt liiga kulukaks. Lisaks arvutavad kohalikud kõike inchides mitte sentimeetrites. Algul oli väga harjumatu, aga nüüd saan juba paremini hakkama. Padjakatete lõiked tegin mingisuguse paberirulli peale, mida pidin eelnevalt omavahel kokku kleepima, et saaks suurema formaadi. Järgmisteks porjektideks ostsime aga turu pealt vakstu – see on nii mõõtmetelt suurem kui ka vastupidavuselt parem materjal. Vihmaste ilmadega on niiskust väga palju, ning paberid ei pea lihtsalt kaua vastu.

Esimese prototüübi materjali ajasime tükk aega taga. Lõpuks leidsime maja tagant natuke porise reklaamplakati, mida ilmselt keegi enam ei kasuta. Pesin puhtaks ja hakkasin aga lõikuma, õmblema.

Esimese prototüübi materjali ajasime tükk aega taga. Lõpuks leidsime maja tagant natuke porise reklaamplakati, mida ilmselt keegi enam ei kasuta. Pesin puhtaks ja hakkasin aga lõikuma, õmblema.

Tundub, et oleme edaspidisteks töödeks valmis ja nüüd ka palju targemad. Kui kogu komplekt padja- ja madratsikatteid valmis saab, siis teeme ka ilusad tootefotod ning võib-olla tellitakse ka tulevikus mõne hotelli poolt taolisi katteid 🙂

Niikaua, kuni järgmiste katete õmblemiseks läheb, hakkame me valmistama tühjadest riisikottidest ridiküle, üleõlakotte jne…
Varsti toome teieni rohkem infot ja pilte 🙂

eesti aregokoostoo
Projekti kaasfinantseerib EV Välisministeerium humanitaar- ja arenguabivahenditest.

Our Mission

ANDAKIDZ is bringing joy to the children of Anda.

ANDAKIDZ provides goods and services through the local community that will improve the lives of children in the poorest families and ultimately reduce childandakidz.orgi just added you as admin on andakidz